خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

  • ۷:۱۸ بعد از ظهر , ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

هشدار پلیس درمورد وب‌ سایت‌های جعلی ثبت‌نام طرح معیشتی

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا به شهروندان هشدار داد، مراقب وب سایت‌های جعلی با موضوع ثبت نام در طرح معیشتی دولت باشند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا،  سرهنگ مصطفی نوروزی افزود: شهروندانی که موفق به دریافت سبد معیشتی دولت نشده اند، می توانند بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سامانه سبد معیشتی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند یا به سر شماره VEZART-REFA پیامک ارسال  کنند.  

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئولان امر برای واریز کردن این بسته حمایتی، ساز و کارهای مناسب را در نظر گرفته‌اند، بنابراین شهروندان باید نسبت به این موضوع دقت لازم را داشته باشند و به درخواست‌های غیرمعقول در این زمینه توجه نکنند.

نوروزی گفت: در این خصوص برخی افراد شیاد با ارسال پیامک حاوی لینک وب سایت‌های جعلی با موضوع ثبت نام در طرح معیشتی دولت، اقدام به هدایت افراد به صفحات فیشینگ و کلاهبرداری از شهروندان می کنند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا با بیان اینکه کلاهبرداران با این شیوه به دنبال دریافت شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضا و cvv۲ هموطنان هستند، افزود: مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آن‌ها را کسب و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنها می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش آمار جرائم برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی، شهروندان در اسرع وقت نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف از طریق بانک‌های عامل اقدام نمایند و در صورتی که هموطنان به هر دلیلی با ورود به سایت‌های جعلی نسبت به درج اطلاعات کارت بانکی خود اقدام نموده اند بایستی بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.

 نوروزی گفت: شهروندان، اخبار مربوط به هر گونه ارائه خدمات دولتی را صرفا از سوی مبادی رسمی پیگیری کرده در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

مطالب مشابه