خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

  • ۷:۳۴ بعد از ظهر , ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

باکمک خیرین، مدارس اصفهان به ابزارالکترونیکی مجهز میشود

باکمک خیرین، مدارس اصفهان به ابزارالکترونیکی مجهز میشود

به گزارش ارک خبربه نقل ازایرنا: رییس اداره فناوری اطلاعات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: مجهز کردن مدارس به ابزار و وسایل الکترونیکی و درمجموع تجهیزات فناوری نیازمند کمک و حمایت خیران است.

حمیدرضا خردمند افزود:  پیش از این مدیران مدارس  اصفهان با مشارکت والدین دانش آموزان برای مجهز کردن واحدهای آموزشی به ابزار، تجهیزات آموزشی و هوشمند بسیار تلاش کردند و تاکنون بیش از ۵۵ درصد مدارس به ابزار فناوری‌های روز مجهز شده است.

وی اظهار داشت: با وجود آنکه تجهیزات جدید مانند دیتاشو، تابلوی هوشمند و لپ‌تاپ در بسیاری از مدارس مهیاست ولی توسعه آن نیازمند بودجه و حمایت بیشتر است. 

وی با اشاره به گسترش رو به رشد فناوری درآموزش گفت: متولی تعلیم و تربیت در جامعه آموزش و پرورش است و بر این اساس برای اینکه از حرکت در این مسیر عقب نمانیم باید از ظرفیت ابزارهای نو و هوشمند در این حوزه بیشترین استفاده را ببریم که این امر نیازمند حمایت خیران و سرمایه‌گذاران است.

رییس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اصفهان افزود: با ارتقای نظام آموزشی به سمت فناوری‌های روز می‌توان امیدوار بود که در آینده سواد عمومی در جامعه صرف خواندن و نوشتن  نباشد و سواد الکترونیک نیز به آن اضافه می‌شود.

وی به مقایسه سواد در سه دهه گذشته با اکنون پرداخت و گفت: سواد کنونی تکنولوزی و آموزش الکترونیک است و بر این اساس باید با تسلط به خیلی از موارد مورد نیاز بتوان آن را به درستی به دانش آموزان انتقال داد.
خردمند همچنین بر فراگیری سواد رسانه ای و الکترونیک در جامعه تاکید کرد و گفت: مهمترین حوزه در عمومی کردن این سواد آموزش و پرورش است که باید متولیان و خیران حوزه فرهنگ و آموزش کشور به دستیابی به این مهم کمک حال آموزش و پرورش باشند.

وی با اشاره به اینکه برخی از آموزش‌های مرتبط با فناوری های نو در آموزش و پرورش براساس فناوری روز دنیاست گفت: بر این اساس مهمترین هدف در دستگاه تعلیم و تربیت، شناسایی و شکوفا کردن استعدادها و مهارت‌های دانش آموزان در این حوزه است.

خردمند تصریح کرد: هم اکنون در پژوهش‌سراها و هنرستان‌های فنی، رشته‌های کامپیوتر، الکترونیک و مکاترونیک، فناوری‌های نو و هوشمند بصورت تخصصی ارائه می‌شود.

در سال تحصیلی جاری بیش از ۹۲۰ هزار دانش آموز در بالغ بر هفت هزار واحد آموزشی به تحصیل مشغولند.

مطالب مشابه