خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

تأکید لاوروف بر اهمیت بهبود روابط ایران و کشور‌های عربی

ارک خبر- وزیر خارجه روسیه در حاشیه پنجمین نشست «انجمن همکاری‌های روسیه-عرب» بر لزوم بهبود روابط ایران با کشور‌های عربی منطقه تأکید کرد.
تأکید لاوروف بر بهبود روابط ایران و کشور‌های عربیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز سه شنبه در پنجمین نشست «انجمن همکاری‌های روسیه-عرب» بر لزوم بهبود روابط ایران با کشور‌های عربی منطقه تأکید کرد.

این نشست با شرکت وزرای خارجه ۱۴ کشور عربی و حضور لاوروف در مسکو، پایتخت روسیه، برگزار شد.

انجمن همکاری‌های روسیه-عرب سال ۲۰۰۹ میلادی به طور رسمی آغاز به کار کرد.

وزیر خارجه روسیه در نشست مطبوعاتی پس از پایان این جلسه گفت: شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای ریشه کن کردن تروریسم و افراط گرایی ایدئولوژیک در منطقه تأکید کردند.

لاوروف افزود شرکت کنندگان در این نشست همچنین به‌کارگیری اقدامات مختلف برای تضمین صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس را بررسی کردند. وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت: در این زمینه طرح معروف روسیه برای شفاف سازی و ایجاد اعتماد میان کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران را خاطرنشان کردیم.

لاوروف در ادامه گفت: بیانیه‌ای که امروز آن را تأیید کردیم بر اهمیت عادی سازی و توسعه روابط میان کشور‌های عربی و ایران در جهت حفظ صلح و امنیت منطقه تأکید می‌کند. وزیر خارجه روسیه افزود: فکر می‌کنم این یک تصمیم خیلی مفیدی بود.

مطالب مشابه