خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

۲ هزار و ۶۸۰ نازل سوخت مایع در آذربایجان شرقی بازرسی شد

ارک خبر- مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در ۹ ماه سال جاری بر صحت عملکرد ۲ هزار و ۶۸۰ نازل عرضه سوخت مایع استان به صورت آزمون ادواری نظارت شد.
۲ هزار و ۶۸۰ نازل سوخت مایع در آذربایجان شرقی بازرسی شد
ساسان فرشی حق رو روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بازدیدها با همکاری آزمایشگاه مورد تائید این اداره کل و کارشناسان ملی پخش فرآورده های نفتی به منظور منطبق بودن تلرانس (قدرت تحمل) و رفع عدم انطباق های موردی انجام شده است.
وی اظهار داشت: این طرح شامل نظارت بر نازل های سوخت های مایع بنزین و گازوئیل بوده و به صورت دوره ای در سطح استان انجام می شود.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز بازرسی ادواری از نازل های سی.ان. جی استان از سوی کارشناسان این اداره کل یادآوری کرد: این طرح با هدف بازرسی و صحت عملکرد نازل های عرضه سوخت CNG از اول دی ماه سال جاری در استان آغاز شده است.
فرشی حق رو ادامه داد: این طرح به صورت مستمر انجام و در آن حدود ۴۰۰ دستگاه نازل آزمون ادواری می شود.
وی چاپ ۴۰ هزار بسته ترویجی مکتوب و غیرمکتوب با هدف افزایش آگاهی شهروندان به دو صورت تیراژ و فعالیت مستمر را از فعالیت های این اداره کل در ۹ ماه سال جاری اعلام کرد.
فرشی حق رو، افزود: نمایش آثار هنرمندان با مضمون استاندارد، تهیه انواع نوشت افزار استاندارد و ایرانی با شعارهای ترویجی و بازدید دانش آموزان از این اداره کل و آزمایشگاه ها از دیگر فعالیت های انجام شده این اداره کل در این راستا است.
نخستین تشکیلات سازمان ملی استاندارد ایران در سال ۱۳۰۴ همزمان با تصویب قانون اوزان و مقیاس ها شکل گرفت و تا سال ۱۳۱۱ به نام اداره «اوزان و مقادیر» در وزارت فلاحت، تجارت و فواید عامه فعالیت داشت.
این سازمان هم اکنون در ۵ حوزه استاندارد سازی، ارزیابی انطباق، اندازه‌ شناسی، تائید صلاحیت و کار پژوهشی فعالیت می کند.

مطالب مشابه