خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

سیزدهمین جشنواره موسیقی “آوای انتظار” در بناب برگزار می‌شود

ارک خبر- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب از برگزاری سیزدهمین جشنواره “آوای انتظار” در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حبیب صدقی با اشاره به برگزاری این جشنواره در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: جشنواره یاد شده به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی هنر موسیقی اصیل و فاخر ایرانی و مشارکت حداکثری هنرمندان این عرصه و همچنین ایجاد فضای رقابتی سالم و فنی در دو بخش استانی (موسیقی اصیل ایرانی) و بخش منطقه ای (موسیقی عاشیق،موغام وکلاسیک) از ٢٩ بهمن تا دوم اسفند ماه در بناب برگزار می‌شود .

وی افزود: در بخش استانی و موسیقی اصیل ایرانی، موضوع آثار آزاد بوده و قطعات با اشعار مربوط به انتظار امام زمان ( عج ) و انقلاب اسلامی از امتیاز ویژه ای برخوردار است .

صدقی افزود: بخش موسیقی سنتی به صورت گروهی (فقط آقایان) و هر گروه متشکل از حداقل چهار نفر خواهد بود. و هیچ کدام از گروهها مجاز به استفاده از هنرمند تکراری نمی باشند و در بخش موسیقی سنتی، ردیف و قطعات و تصانیف موسیقی ایرانی و اشعار عرفانی مورد نظر است و اجرای قطعه ای در مورد انتظار و یا مدح امام زمان (عج) دارای امتیاز ویژه ای است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: مرحله بازبینی صرفا از روی CD بوده و هرگروه ملزم است اشعار را به صورت تایپ شده و با ذکر نام شاعر و به همراه فرم ثبت نام و تعداد ۴ CD به دبیرخانه تحویل کند. .

وی افزود: در بخش منطقه ای موسیقی عاشیقلار، موغام و کلاسیک موضوع آثار موارد قید شده در بخش استانی است .
گفتنی است آخرین مهلت ارسال اشعار و ثبت نام گروه ها و ارسال CD جهت بازبینی ١٠ بهمن ماه جاری، زمان اعلام نتایج بازبینی ١۶ بهمن ماه و زمان برگزاری مرحله نهایی جشنواره ٢٩ بهمن الی ٢ اسفند ماه ١٣٩٧ خواهد بود .

مطالب مشابه