خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

کالاهای آذربایجان شرقی به ۹۸ کشور جهان صادر شد

ارک خبر- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه صادرات کالا در ۹ ماهه امسال از این استان ۷٫۲ درصد افزایش دارد، گفت: کالاهای این خطه به ۹۸ کشور جهان صادر شد.
کالاهای آذربایجان شرقی به ۹۸ کشور جهان صادر شد
به گزارش ایرنا، غلامعلی راستی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی اظهار داشت: در ۹ ماه امسال یک میلیون و ۹۵۰ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلار از این استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۵٫۴ دهم درصد افزایش یافته است.
وی افزود: بیشترین صادرات به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، گرجستان، ارمنستان و آذربایجان بوده است.
راستی گفت: کالاهای صنعتی با ۴۴ درصد بیشترین سهم را از صادرات غیرنفتی استان در ۹ ماه گذشته داشته و محصولات کشاورزی، محصولات شیمیایی و پتروشیمی، فلزات و مواد معدنی به ترتیب در رتبه های بعدی هستند.
حبیب ماهوتی، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری ۴۵ نمایشگاه در این نمایشگاه در سال جاری گفت: یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه ها دیدن کرده اند و ۶۵ درصد شرکت کنندگان این نمایشگاه ها از خارج استان بودند.
حسین نجاتی، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هم از لغو برگزاری نمایشگاه های عرضه کالا در شهرستان های استان به غیر از تبریز برای جلوگیری از متضرر شدن اصناف خبر داد.
در این نشست همچنین برگزاری ۵۳ نمایشگاه در محل دایم نمایشگاه های بین المللی تبریز در سال ۹۸ به تصویب رسید.
آذربایجان شرقی ۵ گمرک فعال دارد و ماه گذشته نیز میزان صادرات از آذربایجان شرقی ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

مطالب مشابه