خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

درخشش شطرنج بازان جوان ایران در تورنمنت های بین المللی

ارک خبر- پنج شطرنج باز جوان ایران در تورنمنت های مختلف بین المللی که در کشورهای روسیه، فرانسه و آلمان برگزار می شود، توانستند نتایج چشمگیری کسب کنند.
درخشش شطرنج بازان جوان ایران در تورنمنت های بین المللی
به گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون شطرنج، در پایان ۹ دور رقابت های شطرنج یادبود «چیگورین» که با حضور ۳۰۱ شطرنج باز از ۲۰ کشور جهان که در روسیه برگزار شد، «پویا ایدنی» شطرنج باز جوان ایرانی با کسب ۸ امتیاز از ۹ مسابقه به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت. «پرهام مقصودلو» دیگر بازیکن شایسته کشورمان در این دوره از مسابقات هم امتیاز با نفر سوم و به علت پوئن شکنی کمتر در جایگاه نهم قرار گرفت.
بیست و پنجمین دوره رقابت‌های شطرنج یادبود چیگورین ۲۰۱۸ از ۵ تا ۱۳ آبان ماه در سن پترزبورگ با حضور دو نماینده ایران (مقصودلو و ایدنی) پیگیری شد.
همچنین «علیرضا فیروزجا» دیگر شطرنج باز نوجوان ایرانی در مسابقات آزاد آلمان که با حضور ۴۹۶ شطرنج باز از ۳۳ کشور برگزار شد، هم امتیاز با نفر اول با کسب ۷٫۵ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. «ایگور کوالنکو» و «گابور پپ» هر دو با ۷٫۵ امتیاز و به لطف پوئن شکنی در رده های اول و دوم قرار گرفتند.
«سارا خادم الشریعه» در مسابقات «کپ د اگ» فرانسه با کسب ۷ امتیاز از ۹ بازی، به دومی مشترک (پوئن شکنی پنجم) دست یافت. «خادم الشریعه» با عملکرد فوق العاده ضمن افزایش ۱۸٫۱ واحدی ریتینگ خود با دست یافتن به ۲۴۶۶ واحد ریتینگ در رده بندی زنده جهانی برترین شطرنج بازان بانوی جهان در رده بیست و سوم ایستاد.
همچنین روز گذشته «مبینا علی نسب» در رقابت‌های شطرنج قهرمانی بانوان جهان امروز که در روسیه برگزار می شود، با یک پیروزی و یک تساوی در مجموع ۱٫۵ در برابر ۰٫۵ توانست بر ‘الیزابت پتز’ آلمانی غلبه کند و به دور بعدی صعود کرد.
مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان ۲۰۱۸ از ۱۱ آبان ماه تا ۲ آذر به میزبانی روسیه در شهر «خانتی مانسیسک» برگزار می شود. ۶۴ شطرنج‌باز از کشورهای جهان به صورت تک حذفی با هم رقابت می‌کنند و علی نسب تنها نماینده ایران در این مسابقات است.

مطالب مشابه