خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

روز ملی شعر و ادب ۲۷ شهریور در مقبره الشعرا برگزار می شود

ارک خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: روز ملی شعر و ادب و آیین گرامیداشت مقام ادبی استاد شهریار سه‌ شنبه بیست و هفتم شهریور برگزار می ‌شود.
روز ملی شعر و ادب ۲۷ شهریور در مقبره الشعرا برگزار می شود
به گزارش ایرنا، محمد محمدپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آیین همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین برگزار و مقبره استاد شهریار با حضور مسوولان استانی و جمعی از شعرا و ادبا گلباران می شود.
وی با اشاره به تقارن ایام سوگواری امام حسین (ع) و روز ملی شعر و ادب، اظهار داشت: شخصیت متعالی و حماسی امام حسین(ع) و تبیین ابعاد و زوایای گوناگون روح بزرگ آن امام همام، موج حمیت، غیرت، شجاعت و صلابت را در روح انسان های آزاده به تلاطم وامی‌دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: اشعار عاشورایی از غنی‌ترین ذخیره‌های فکری و احساسی شیعه بوده و حماسه کربلا نیز در زبان شعری شاعران تاثیر زیادی گذاشته است.
محمدپور با بیان اینکه اشعار عاشورایی دریای ادبیات ایران ‌زمین را در افشان‌ تر‌ ساخته است، ادامه داد: استاد شهریار از شاعران و مداحان برجسته‌‌ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بوده و گوهر کلام را با طبع سرشار خود سفته و روز ملی شعر و ادب نیز به یاد وی مزین شده است.
وی گفت: از بزرگ‌ترین ویژگی‌های استاد شهریار که موجب شده آثار وی در میان شاعران معاصر و به ویژه در میان مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد، مردمی بودن شعرهای او و سادگی و عمومی بودن زبان و تعبیرهای وی است.
محمدپور افزود: شعر استاد شهریار برای همگان مفهوم و مانوس و نیز تاثیرگذار است.
آیین گرامیداشت روز ملی شعر و ادب با حضور حسام الدین سراج و اجرای زنده این خواننده پیشکسوت و نام ‌آشنای کشور ساعت ١٠ صبح در مقبره الشعرای تبریز برگزار می‌شود.

مطالب مشابه