خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

  • ۲:۴۳ بعد از ظهر , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نصب ۴۳۰۰ دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها تا سال ۱۴۰۰

ارک خبر- معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه نصب حدود ۴۳۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد:‌ بر اساس مطالعات و پژوهش های انجام یافته و پیش بینی های صورت گرفته از توسعه و ارتقای راه‌های کشور و افزایش خودرو و سفرهای بین شهری در سال‌های آتی ، ضرورت توسعه و گسترش هوشمندسازی جاده‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به ریاست مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد که مورد موافقت قرار گرفت.

وی با بیان این‌که پیشنهاد مذکور در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار گرفته است، افزود:‌با توجه به برآورد اولیه برای پوشش ۴۴ هزار و ۸۶۵ کیلومتر راه‌های شریانی و پر تردد شامل آزادراه ، بزرگراه و راه‌های اصلی در سال ۱۴۰۰ مجموعاً ۶هزار و ۳۴۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور نیاز است.

وی با اشاره به این‌که متوسط پوشش این دوربین‌ها در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها ۱۰ کیلومتر و در راه‌های اصلی ۲۰ کیلومتر خواهد بود، یادآور شد: هم‌اکنون ۲۰۵۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در جاده‌ها فعال است و تا سه سال آینده (۱۴۰۰) ۴ هزار و ۲۹۲ سامانه دیگر جهت پوشش جاده‌ها مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ برآورد هزینه های لازم در این خصوص انجام شده است که در این راستا اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سامانه ها و دوربین های ثبت تخلفات عبور و مرور طی ۳ سال آینده ۱۰۷۴۸ میلیارد ریال است. همچنین هزینه پشتیبانی و نگهداری سالانه این سامانه ها ۱۵۰۰ میلیارد ریال است که از اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین می شود.

به گفته حسن‌نیا، براساس برنامه تعیین شده ، نصب و اجرای این سامانه‌ها طی سه سال و نگهداری و خدمات پس از نصب از طریق پیمانکار مربوطه تا پایان سال هشتم انجام خواهد شد.

مطالب مشابه