خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

چهارمحال وبختیاری جزو ۵ استان برتر اهدای عضو است

پایگاه خبری ارک خبر-شهرکرد:

چهارمحال وبختیاری جزو ۵ استان برتر اهدای عضو است

 هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در سال های اخیر جزو ۵ استان برتر کشور در اهدای عضو بوده است.

ارک خبربه نقل ازایرنا:زهرا سیاح روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی پیوند عضو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان جلب رضایتمندی خانواده ها برای اهدای عضو در استان به نسبت جمعیت ۶۰ درصد و میانگین کشوری ۴۰ درصد است.
وی تصریح کرد: در استان از هر سه بیمار مرگ مغزی، ۲ خانواده رضایت به اهدای عضو بیماران خود می دهند.
هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری، فرهنگسازی و نوع دوستی مردم استان را عامل موثری در افزایش میزان رضایتمندی خانواده ها در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی دانست و گفت: امید است با فرهنگسازی بیشتر شاهد گسترش این اقدام خداپسندانه در کشور باشیم.
سیاح با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر در استان کارت اهدای عضو دارند، خاطرنشان کرد: این افراد به صورت حضوری ثبت نام کرده اند و آماری از ثبت نام کنندگان غیرحضوری در دست نیست.
به گزارش ایرنا، سال گذشته اعضای بیش از ۳۰ بیمار مرگ مغزی در چهارمحال و بختیاری اهدا شد و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۳ مورد اهدای عضو در استان انجام شده است.
سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می شوند که در ۳۶ درصد موارد، تیم های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده ها می شوند.

مطالب مشابه