خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

آغاز فعالیت سمن ها پیرامون اصلاح رفتاردر مصرف آب شهروندان اصفهانی

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

آغاز فعالیت سمن ها پیرامون اصلاح رفتاردر مصرف آب شهروندان اصفهانی

نشستی با حضور سمن ها ومسئوالان آبفا و استانداری پیرامون ضرورت فعالیت نهادهای مردمی پیرامون مقابله با بدمصرفی آب در محل استانداری برگزار شد

در این نشست که  معاون خدمات مشترکین مدیر روابط عمومی آبفای استان اصفهان حضور داشتند  بر استفاده از ظرفیت سمن ها جهت ترغیب شهروندان به مصرف بهینه آب تاکید گردید

به دنبال این فراخوان اولین جلسه همکاری با سازمان مردم نهاد کشتی نجات متشکل از ۴۰۰ استاد و مدرس دانشگاه در محل شرکت آبفای استان اصفهان برگزار شد.

رضا رضایی  که در نشست مشترک با مدیر سازمان مردم نهاد کشتی نجات سخن می گفت افزود: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان آماده است با تفاهم نامه های جداگانه، بخشی از فعالیت های آموزشی و ترویجی خود را به تشکل های مردمی و غیر دولتی واگذار کند.

سید اکبر بنی طباء مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز بر شناسایی صحیح جامعه هدف و نظر سنجی از شهروندان، قبل و بعد از برگزاری کلاس های آموزشی تاکید کرد.

وی افزود: با هدف ایجاد تعامل سازنده و ارائه راهکار برای فعالیت گروههای مردمی ،داوطلبانه ،غیرانتفاعی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب این جلسه برگزار شد

بنی طبا با اشاره به فعالیت سازمان مردم نهاد کشتی نجات اعلام کرد:انتظار می رود سازمان مردم نهاد کشتی نجات با ارتباطی که با گروههای مختلف دارند آحاد مردم را تشویق به مصرف صحیح آب نمایند

مدیر سازمان مردم نهاد کشتی نجات هم گفت: این سمن با هفت سال سابقه فعالیت و داشتن نزدیک به ۴۰۰ عضو متخصص در رشته های روانشناسی و پزشکی تاکنون در سه موضوع اجتماعی ساماندهی کارتن خواب ها در شهر اصفهان، تشکیل و اعزام گروه های تخصصی پزشکی و روانپزشکی به فرهنگسراها و پارک های شهر اصفهان و همچنین اعزام هشت گروه روان شناسی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مشارکت فعال داشته است.

دکتر حمیدرضا شمس گفت: اعضای سازمان مردم نهاد (کشتی نجات) به این نتیجه رسیده اند که با برگزاری کلاس های آموزشی چهره به چهره و بهره گیری از تخصص روانشناسی خود، می توانند نسبت به آموزش روش های بهینه مصرف آب به شهروندان اقدام کنند.

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد کشتی نجات نیزگفت: برای تغییر سبک زندگی و اصلاح رفتار شهروندان در جهت مصرف بهینه آب باید ابتدا نگرش افراد را اصلاح کرد.

دکتر زهره فتحیان گفت: این سمن امیدوار است در چارچوب قوانین آبفا بتواند نسبت به تغییر نگرش مردم و اصلاح رفتار مصرفی آنان گام بردارد.

مطالب مشابه