خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

مقررات سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اعلام شد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

جشنواره فیلم کودک و نوجوان، ۸ تا ۱۴ شهریور ماه در اصفهان

مقررات سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اعلام شد

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ۸ تا ۱۴ شهریور ماه در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، بر اساس توافق‌نامه سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، شهرداری اصفهان و بنیاد سینمایی فارابی، سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۸ تا ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ در دو بخش ملی و بین المللی و بر اساس شرایط و مقررات اعلامی در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

در همین زمینه روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مقررات و فراخوان این جشنواره را اعلام کرد. مطابق این اعلام، آثاری مورد توجه و اولویت انتخاب جشنواره است که ترویج دهنده اخلاق نیکو و نکوهنده رفتارهای نامناسب مبتنی بر آموزه های اعتقادی، خدا باوری، پیوند خانواده، احترام به همنوعان، اعتماد به نفس، مسئولیت پذیری مشارکت اجتماعی و پاسداری از سرمایه‌های نهفته در طبیعت و مضامین مشابه مورد نیاز رشد شخصیت کودکان و نوجوانان باشد.

بخش‌های اصلی جشنواره شامل مسابقه سینمای بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران که شامل فیلم‌های سینمایی، کوتاه داستانی

، پویانمایی و بلند داستانی است.

برای بخش های این جشنواره یک هیات داوری بین‌المللی (یک داور ایرانی و دو داور خارجی) از سوی سازمان سیفژ (سازمان بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان) معرفی شده که جایزه اصلی این سازمان جهانی را به بهترین فیلم بلند جشنواره اهدا خواهد کرد. این جایزه به تشخیص هیات داوران، به کارگردان و یا تهیه کننده فیلم اهدا خواهد شد.

این هیات همچنین یک دیپلم افتخار نیز به یک فیلم کوتاه یا پویانمایی کوتاه اهدا خواهد کرد.

در این جشنواره جوایز مختلفی همچون سینمای مقاومت و تندیس شهید بهنام محمدی، جایزه هیأت داوران کودک و نوجوان بین الملل و ایران و جایزه ویژه شادروان زاون قوکاسیان اهدا خواهد شد.

انتخاب فیلم توسط هیأت های انتخاب مستقل با حکم دبیر جشنواره انجام خواهد شد و در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد آثار منتخب هر بخش از مسابقه (حداقل هفت فیلم)، آثار انتخابی به صورت غیر رقابتی به نمایش درخواهند آمد. نتایج تا قبل از ۱۰ مرداد سال جاری به صاحبان آثار، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان اعلام می شود.

همچنین آثار ارائه شده باید از نظر محتوا و شیوه روایت، قابلیت جذب مخاطبان کودک و نوجوان را دارا باشند.

متقاضیان باید نسخه اولیه فیلم‌های خود را به صورت (DVD, Blu-Ray) و با زیرنویس انگلیسی و یا از طریق weTransfer به دفتر جشنواره ارسال کنند.

آخرین مهلت ثبت نام در پرتال جشنواره و ارایـه فـیلم ‌های ایرانی و غیر ایرانی تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ مصادف با ۲۲ جولای ۲۰۱۸ تعیین شده است.

 

 

 

 

مطالب مشابه