خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

اطلاعات اسناد گمرکی از اردیبهشت ماه الکترونیکی دریافت می شود

ارک خبر- گمرک ایران، از حذف بارگذاری تصویر اسناد در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی خبر داد و اعلام کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال اطلاعات همه اسناد ضمیمه فقط الکترونیکی دریافت می شود.
اطلاعات اسناد گمرکی از اردیبهشت ماه الکترونیکی دریافت می شود
به گزارش روز شنبه ایرنا، گمرک ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: از ابتدای اردیبهشت، همه اسناد ضمیمه در لحظه اظهار، فقط به صورت الکترونیکی دریافت می شود و امکان بارگذاری تصویر اسناد ضمیمه در پنجره واحد میسر نخواهد بود.
براساس این اطلاعیه، این برنامه در راستای برنامه‌های توسعه‌ای و سیاست‌های ابلاغی دولت و با هدف ارائه تسهیلات به تجار و فعالان اقتصادی، کاهش زمان تشریفات گمرکی و تداوم پیاده‌سازی دولت الکترونیک، همسو با توصیه‌های سازمان جهانی گمرک صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا، سامانه جامع گمرکی امکان پوشش دادن به همه سازمان های همجوار و صاحب مجوز را با ضریب امنیتی بالایی تامین می کند. این سامانه جزیی از برنامه‌های جامع دولت برای مبارزه با فساد سیستمی در کشور است که با راه اندازی آن، ضمن ارایه خدمات گسترده و همزمان، گام مؤثری در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، روان‌سازی و اعمال نظارت کارآمد بر جریان صادرات و واردات کشور برداشته شده است.

مطالب مشابه