خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

۱۱۰امدادگر از آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده اعزام شد

پایگاه خبری ارک خبر-ارومیه:

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی:

۱۱۰امدادگر از آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده اعزام شد

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی از اعزام ۱۱۰ نفر از امدادگران به همراه تجهیزات امدادی به مناطق زلزله زده خبر داد.

ارک خبربه نقل ازمهر:امیرعباس جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه گروههای امدادی استان برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده در غرب کشور اعزام شدند افزود: در پی زلزله روز گذشته درغرب کشور تمامی شهرهای استان شدت این زمین لرزه را احساس کردند.

وی ادامه داد: در این راستا تمامی شهرهای استان با تشکیل جلسات مدیریت بحران با ریاست فرمانداران تشکیل و نیروهای امدادی و اعضای شورای مدیریت بحران در حالت آماده باش کامل بودند.

جعفری از اعزام پنج دستگاه آمبولانس یکشنبه شب به کرمانشاه خبر داد و گفت: در ادامه همچنین با تجهیز نیروهای امدادی ساعت سه و نیم بامداد تعداد ۱۱۰ نفر از امدادگران به همراه سه دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای یاری رسانی به حادثه دیدگان به منطقه ثلاثه باباجان کرمانشاه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با بیان اینکه در این زلزله هیچ خسارت جدی به اماکن شهری و روستایی استان وارد نشده نشده است گفت: در شهرستان سردشت هفت نفر از هموطنان بدلیل رعایت نکردن موادر ایمنی و تعجیل در خروج از منزل دچار حادثه شده اند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

جعفری با سفارش هموطنان به رعایت اصول ایمنی و استفاده از خدمات شرکت های بیمه ای خاطرنشان کرد:حوادث طبیعی نظیر زلزله هشداری است برای مراقبت در ساخت و سازها و رعایت اصول ایمنی در احداث واحدهای مسکونی و تجاری و عمومی بویژه در ساخت و سازهای روستایی تا با مقاوم سازی از وقوع خسارتهای ناگوار جانی و مالی در حوادث جلوگیری شود.

مطالب مشابه