خبرگزاری ارک

جدیدترین اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری

آخرین اخبار ورزشی، آذربایجان

آخرین اخبار

پلیس اصفهان، ۸۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه را به صاحبانشان بازگرداند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

پلیس اصفهان، ۸۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه را به صاحبانشان بازگرداند

فرمانده انتظامی استان گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه خاص به استرداد اموال مسروقه، طی شش ماهه امسال بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه توسط ماموران پلیس استان کشف و به صاحبانشان بازگردانده شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار “مهدی معصوم بیگی” در دیدار با آیت الله” طباطبایی نژاد”  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهراصفهان، با اشاره به گستره ماموریت پلیس از مرزها تا عمق شهرها اظهار کرد: علاوه بر این، نوع ماموریت نیز دشوار بوده و با خطرات بسیاری همراه است.

وی در ادامه افزود: ماموریت های پلیس در کشور ما بر دو نوع است که نوع اول آن، ماموریت های ذاتی پلیس است که در قانون تعریف شده و نوع دیگر کمک به کارکردهای دیگر دستگاه ها و سازمان ها است .

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای مثال اگر اقتصاد یا فرهنگ کشور دچار آسیب باشد؛ سر ریز این مشکلات بر تعداد ماموریت های نیروی انتظامی می افزاید.

این مقام انتظامی بیان داشت: رفع این مشکلات نیاز به تلاش شبانه روزی پلیس دارد و امنیت نیز مانند اکسیژن باید به طور مداوم در اختیار مردم قرار بگیرد.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: در استان اصفهان به لطف خدا، دعای مراجع محترم و تلاش مردم و نیروهای انتظامی، وضعیت امنیت مناسبی حاکم است و جزو استان های امن کشور محسوب می شود.

وی به موفقیت های این فرماندهی در شش ماهه امسال اشاره کرد و اعلام داشت:  از ابتدای سال تا کنون ۸۳ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان منهدم شده که برخی از آن ها بسیار پیچیده و گسترده بودند و در این مسیر، ۱۳ تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان افزود: همچنین ۱۳۳ باند سارقان شناسایی شده و منهدم شدند و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه خاص به استرداد اموال مسروقه، طی این مدت  بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه توسط ماموران پلیس استان کشف و به صاحبانشان بازگردانده شده است.

این مقام انتظامی اذعان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب ، کار را با جدیت دنبال کردیم و در این رابطه  ۶۰۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و تعدادی از باند ها و شبکه های دانه درشت تهیه وتوزیع کالاهای قاچاق را شناسایی و با آنها برخورد های قانونی انجام شد  .

سردار معصوم بیگی گفت: در حوزه برقراری نظم و امنیت اجتماعات و خصوصا در دو ماه اخیر به دلیل برپایی مراسم های  مهمی مانند همایش بین المللی پیرغلامان اباعبدالله الحسین(ع) ، تشییع میلیونی پیکر  شهید حججی و همایش  قالی شویان اردهال کاشان و همچنین برپایی عزاداری های دهه اول ماه محرم ، امنیت این مراسم ها با یاری خدای متعال به نحو احسن برقرار شد.

وی تاکید کرد: اتفاق خوب امسال، استفاده از ظرفیت مردم و انتخاب دو هزار نفر به عنوان همیارمحرم و آموزش آن ها بود که وظیفه  نظم هیئت های عزاداری  را به عهده گرفتند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در حوزه های عفاف و حجاب که مطالبه آحاد مردم و مومنین است؛ رویکرد اول ما  ایجابی و تذکر لسانی خواهد بود اما در این میان از برخورد با با باندهای فساد و مروجان مسایل انحرافی به طور وی‍ژه و قاطعانه برخورد می کنیم .

فرمانده انتظامی استان افزود: در درون سازمان، بحث توانمندی کارکنان و تمرکز ما بر آموزش و تقویت بصیرت دینی و انقلابی کارکنان است و در این رابطه کلاس های عقیدتی، حفظ قرآن، بصیرت افزایی و نظیر آن برگزار شده و معتقدیم که شدت آسیب کارکنان به دلیل سختی کار خطرناک است و باید با این گونه برنامه ها نیروهای خود را در برابر آسیب ها و تهدیدات مصون کنیم.

سردار معصوم بیگی اعلام داشت: رهبر معظم انقلاب در ۲۶ شهریور و در دانشگاه پلیس در فرمایشات خود لطف بسیاری به پلیس داشتند و فرمودند که اقتدار و مهربانی را در کنار هم داشته باشید و این در راس امور ما قرار دارد.

وی بیان کرد: بررسی ها نشان میدهد فقط سه درصد مردم میل به بزهکاری دارند و بر همین اساس، پلیس با ۹۷ درصد جامعه با عطوفت رفتار خواهد کرد و اقتدار خود را با قدرت تمام برای سه درصد تبهکار صرف خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان سرباز ولایت و خدمتگذار مردم، آمادگی لازم برای خدمت به این مردم شهید پرور را دارد و در این راه نیازمند دعای خیر و ارشاد علما است.

این مقام انتظامی متذکر شد: در هفته های اخیر، قرارگاه اقدام و عمل در فرماندهی انتظامی استان تاسیس شده و ماموریت آن، تجمیع ظرفیت های موجود و پیوند آن با ظرفیت های بیرونی نیروی انتظامی به منظور انجام ماموریت های گسترده نظیر طرح ذوالفقار ۱ است.

سردار معصوم بیگی اعلام کرد: در طرح ذوالفقاریک که اخیراً در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل آماده و به اجرا گذاشته شد  حدود یک تن و ۵۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر، ۳۵۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق  و ۹۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان در پایان تصریح کرد: این قرارگاه کاملا دائمی است و گام بعدی، فعال شدن آن در پنج شهرستان دیگر و نهایتا در کل استان راه اندازی خواهد شد تا انشاء اله با تجمیع ظرفیت های درون و برون سازمان بتوانیم نظم و امنیت استان را ارتقاء بدهیم .

مطالب مشابه